Bağ-Kur

ekledi.

Yorum Yaz

25254 kez incelendi.

BAĞ-KUR SORGULAMA

BAĞ-KUR SORGULAMA

Bu yazıda Bağ-Kur sorgulama ile ilgili tüm bilgileri kolaylıkla edinebilirsiniz. SGK, Bağkur sorgulamanızı hem şifresiz hem de E-Devlet şifresiyle yapabilme imkanını size sağlamıştır. Biz size nasıl yapacağınızı aşağıda detaylı bir biçimde anlatacağız.

Şifresiz Bağ-Kur Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur sorgulamasını yapmak için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz uyruk kısmında ‘T.C.’ kutucuğunu işaretlemelisiniz. Ardından T.C kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı, doğum tarihinizin yıl kısmını doldurmanız gerekmektedir.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz Bağkur sorgulaması yapabilmek için uyruk kısmına ‘Yabancı’ boşluğunu işaretlemelisiniz. Beraberinde kimlik numaranızı, doğum tarihinizin yıl kısmını, ikamet tezkere numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemlerden sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada “Hizmet Bilgisi” sekmesinde “Hizmet Bilgisi 4A” seçeneğini göreceksiniz. O seçeneğe tıklayınız ve Bağ Kur sorgulamanızı tamamlayınız.

Şifresiz Bağ-Kur Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Şifresiyle Bağ-Kur Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresiyle Bağ kur sorgulama yapabilmeniz için bir PTT şubesine giderek öncelikle şifre edinmelisiniz. Şifrenizi edindikten sonra yazının sonundaki Bağ-Kur sorgulama linkine tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız. Doğrulamadan sonra kimlik numaranızla birlikte şifrenizi giriniz ve sisteme giriş yapınız. Daha sonra Bağkur sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Bağ-Kur Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz


− bir = 3